KURUMSAL

Fikir ve Gelişim Akademisi’nin amacı, AK Parti İzmir teşkilat mensuplarımızın siyasetin iç ve dış prensiplerine uygun teknik ve beceriler doğrultusunda eğitilerek, kişinin siyasi bilgi ve donanımına fayda sağlamaktır. Teşkilat mensupları akademi içerisinde aldıkları dersler sayesinde hem kişisel bilgi donanımı edinecek hem de kurumun yapısına uygun nitelikte performans sağlayarak siyasi odaklı donanıma sahip olacaktır. Akademi kapsamında Hitabet, Vücut ve Liderlik Sanatı, Kılık Kıyafet Moda, Ritim, Raporlama ve Sunum, Sosyal Medya Kullanımı, Hafıza Teknikleri ve son olarak Protokol ve Karşılama olmak üzere toplam 7 ayrı konuda eğitim verilecektir.

Eğitimlerimiz hem siyasete yıllarını vermiş başarılı siyasetçilerimiz hem de alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde sürecek.

Fikir ve Gelişim Akademisi Yarının siyasetine ışık tutarak, yeni nesil gençlerimize örnek teşkil edecek teşkilat mensupları yetiştirme hedefiyle yola çıkmıştır.

AKADEMİ EĞİTMENLERİ
CİHANGİR TURANTAŞ
CİHANGİR TURANTAŞ
FİKİR VE GELİŞİM AKADEMİSİ
KISA BİLGİ
  • Ziraat Fakültesi'ndeki öğrencilik yıllarımla birlikte Fakülte Tiyatrosu'nu kurdum. 1981 yılında İzmir Meydan Oyuncuları'nda profesyonel tiyatro yaşantım başladı. Seslendirme sanatçılığı, sanat danışmalığı, çeşitli televizyonlarda oyun yazarlığı, oyunculuk ve yapımcılık, çeşitli kurumlarda tiyatro eğitmenliği görevlerini üstlendim.
Filiz Kemahlı
Filiz Kemahlı
FİKİR VE GELİŞİM AKADEMİSİ
KISA BİLGİ
  • Best Selling eğitiminde ve satış uygulamalarında gösterdiği yüksek başarıdan dolayı Türkiye Best Seller’ı seçilerek yurtdışı ödülleri kazanmış ve Insights Discovery kapsamında ülkemizi temsil etmiştir.
MEHMET TAŞHANLIGİL
MEHMET TAŞHANLIGİL
FİKİR VE GELİŞİM AKADEMİSİ
KISA BİLGİ
  • Geliştirdiği yazılım sistemleri üzerine Hızlı Okuma – Hafıza Eğitimleri vermektedir. Dünya Hafıza Şampiyonasının kurucusu Tony Buzan ‘dan eğitim almış, ve Türkiye’deki hızlı okuma, hafıza teknikleri, ve zihin haritaları konusundaki tek (TLI) Tony Buzan lisanslı eğitmenidir.
ENGİN SARIKAYA
ENGİN SARIKAYA
FİKİR VE GELİŞİM AKADEMİSİ
KISA BİLGİ
  • Dumlupınar Üniversitesi İşletme mezunu ve Yüksek Lisans öğrencisi. 2009 yılında kurmuş olduğu Netrom Reklam Ajansı'nda ulusal ve uluslararası müşterilerine dijital medya alanında hizmet vermektedir. Ayrıca Siyaset ve iş dünyasına algısal çalışmalar üzerine özel yazılımlar geliştirmektedir.